artykuły

Rola psychologa w zaburzeniach erekcji

Impotencja jest chorobą, która wpływa w dużym stopniu na jakość życia mężczyzny. Mowa również o sferze psychologicznej. Jest to związane z faktem, że świadomi panowie, który nie wstydzą się swojego problemu, ale pragną uczynić wszystko, żeby wyjść z niego obronną ręką udają się do psychologa. Oferowane przez specjalistów terapie różnią się między sobą. Niektórzy decydują się na odbywanie spotkań razem z partnerką, inna grupa podejmuje się samodzielnych sesji, a jeszcze inna korzysta z hipnozy. Wybór właściwej metody jest kluczowy w osiągnięciu pożądanych efektów leczenia. Terapia indywidualna jest dobrym wyjściem, kiedy zaburzenia erekcji kamagra2020.pl są ściśle związane z urazami seksualnymi, kłopotami w domu, a także powiązane są z nerwicą oraz innymi dolegliwościami z psychiką. Z kolei towarzystwo kobiety sprawdzi się najlepiej w przypadku, gdy impotencja jest powiązana z relacją, która występuje między partnerami.

Wielokrotnie szczera rozmowa między małżonkami, która odbywa się z inicjatywy psychologa daje możliwość na całkowite zażegnanie problemów w związku oraz trudności z osiąganiem wzwodu. Kiedy korzysta się z pomocy partnerki, terapia wynosi (z reguły) od 5 do 7 tygodni, chociaż to tylko szacunkowe liczby. Na trzecim miejscu uplasowała się hipnoza. Jest to metoda spotykająca się z różnymi opiniami, wielu mężczyzn nawet wyśmiewa ją. Dobrze jest jednak w pierwszej kolejności spróbować jak to naprawdę z nią jest, zanim wyda się ostateczną opinię. Hipnoza jest dobrym rozwiązaniem w przypadku mężczyzn, którzy zmagają się z doraźnymi problemami w związku, rzadziej przynosi ona efekty, kiedy za brak erekcji odpowiadają traumatyczne przeżycia z przeszłości.

Poczucie własnej wartości mężczyzny oraz jego samoocena ulegają zmianie w trakcie choroby, właśnie dlatego psycholog jest tak samo ważny jak seksuolog oraz urolog. Współpraca tych dwóch specjalistów jest w stanie zapewnić całkowity powrót do zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.